WejścieWiadomościKanał o św. Josemarii w YouTube
Wiadomości

Kanał o św. Josemarii w YouTube

23 lutego 2010

Tagi: Spotkanie, Życie codzienne
„Duszpasterstwo świata cyfrowego powołane jest po to, aby brać pod uwagę również tych, którzy nie wierzą, są nieufni i mają w sercu głębokie, niewypowiedziane pragnienie absolutu i prawdy, ponieważ nowe środki pozwalają nawiązywać kontakt z wyznawcami wszystkich religii, z niewierzącymi i z osobami wszelkich kultur.”(Benedykt XVI, orędzie z okazji 44 Światowego Dnia Środków Masowego Przekazu)

Z tego powodu został założony kanał YouTube poświęcony św. Josemarii.

Kanał YouTube, w którym można znaleźć filmy o św. Josemarią Escrivą, zawiera świadectwa, filmy przedstawiające jego nauczanie, nabożeństwo jakim jest otaczany św. Josemaria na całym świecie, inicjatywy, jakie rozpoczęto za jego inspiracją, oraz liczne filmy wideo ze spotkań założyciela Opus Dei podczas jego podróży apostolskich po całym świecie.

W tych klipach filmowych św. Josemaria uczy, w jaki sposób poznawać i kochać Jezusa Chrystusa i Matkę Bożą. Tłumaczy, czym jest uświęcanie pracy za pomocą obrazowych porównań. Sprawia, że jest nam łatwiej spotkać Boga w codziennym życiu.

Aby otrzymać wiadomość o nowych filmach zamieszczanych w kanale, dopisz się do subskrypcji.

Dokumenty i artykuły

Wideo

Asia Janik, licealistka z Warszawy

Od św. Josemarii nauczyłam się, że świętość jest dla każdego

Wideo

Niech każdy podróżnik idzie swoją drogą

Moje powołanie było jak trafienie strzałą miłości. Liliana Iavicoli z Argentyny opowiada, jak odkrycie powołania wniosło w jej życie nowe światło.

Świadectwa

Dokumenty

Znaczniki w Wiadomości